מס ניירות ערך – אפשר להיפטר ממנו?

אם אתם סוחרים בניירות ערך, את ודאי מודעים למיסים הגבוהים שעליכם לשלם על רווחים ודיבידנדים שונים, אשר צומחים לכם מהם. ככלל, לא ניתן אמנם להיפטר לחלוטין מתשלום מיסים אלו, אך בהחלט אפשר לצמצמם. קראו את השורות הבאות להרחבת ידיעתכם בנושא.


מס ניירות ערך משלמים על רווחים, אך לא על הפסדים – שאלו את המומחים


לצער כולנו, תוצאת מסחר בניירות ערך אינה רווחים בלבד, אלא בפעמים רבים גם הפסדים. באלו האחרונים ניתן בהחלט להשתמש, על ידי קיזוז, על מנת להפחית את סכום המס השנתי אותו תיאלצו לשלם על הראשונים. יחד עם זאת, אף רשות ציבורית לא תעשה בשבילכם את העבודה. הבנק למשל, לא יקזז את ההפסדים והרווחים שלכם מניירות הערך על פני השנים, למען תשלמומס ניירות ערך מופחת. במילים פשוטות, הקיזוז דנן משמעותו הפחתת הרווחים שלכם בעיני רשויות המס, כך שהסכום שתשלמו לקופת המדינה על אלו יפחת. מובן שהרווח שלכם בפועל לא ישתנה, הוא פשוט יקוזז עם ההפסד שצברתם במקום אחר. ראוי שתפנו למומחים הקיימים בשוק, על מנת להיוועץ עימם בנוגע ליכולתכם לבצע את הקיזוז דנן, שכן מס ניירות ערך מושפע ממנו. יודגש כי ברוב רובם של המקרים, לא תזכו לשלם מס מופחת בהווה, אלא פשוט תקבלו הפרשים, בתור החזרי מס, מאוחר יותר.

כיצד בוחרים את המומחים, אשר ילוו אתכם בתהליך הקיזוז וקבלת החזרי המס?

ובכן מובן שהשלב הראשון יהיה היחשפות לכלל האופציות העומדות לרשותכם, ויש הרבה. זאת, תוכלו כמובן לעשות באינטרנט. לאחר מכן, מומלץ לשוחח טלפונית עם נציגי החברות הרלוונטיות. וודאו ראשית, כי החברה בה תבחרו מתמחה בנישה בה עסקינן, שכן תחום המיסוי רחב ביותר, וטומן בחובו ספקטרום נרחב של נושאים. כמו כן, דלו מידע מהחברה אודות שנות ניסיונה בשוק ומקצועיות כוח האדם אותו היא מעסיקה. ראוי שתבחרו בחברה דוגמת 'פרלמוטר טמיר ייזום', אשר פועלת באמצעות רואי חשבון מהשורה הראשונה.

רוצים לקבל החזר על מס ניירות ערך שהיה עליכם לשלם? פנו אלינו ונלווה אתכם לאורך כל התהליך המורכב.

Coi בניית אתרים