מאמרים מקצועיים

החזר מס – אולי גם לכם מגיע?החזר מס – אולי גם לכם מגיע?

החוקים והתקנות המסדירות את תחום המיסוי בישראל הם רבים ומסורבלים ביותר. במספר לא מועט של מקרים, לאור חוסר התמצאות האזרח הפשוט בנבכי המערכת, אין הוא מודע לזכאותו להחזרי מס שונים. בשורות הבאות תמצאו מידע רלוונטי ויעיל בעניין.

הורים לילדים עם לקויות למידההורים לילדים עם לקויות למידה

הידעתם? רבים מתושבי ישראל החיים כיום בינינו, זכאים לפריווילגיות שונות בתחום המיסוי. קיימת סבירות גבוהה שגם אתם, כהורים, נמנים על אותה אוכלוסייה מוטבת, אך אינכם יודעים זאת. קראו את השורות הבאות, ואולי תגלו שביכולתכם לחסוך לא מעט כסף בכל שנה, אך על ידי ידיעת זכויותיכם החוקיות.

הורים לילדים עם נכויותהורים לילדים עם נכויות

אתם הורים לילדים נטולי יכולת (או בעלי נכויות במילים אחרות)? מוציאים כסף רב על הטיפול בהם ועל המכשור הדרוש לשם רווחתם? דעו כי אתם זכאים להטבות שונות ממוסדות המדינה, ביניהן החזרי מס שנתיים. בכדי לדעת עוד בנושא, קראו את השורות הבאות.

ועדת השמה, החזרי מס והקשר בין השנייםועדת השמה, החזרי מס והקשר בין השניים

אם אתם הורים לילדים עם מוגבלויות או לקויות למידה, ודאי שמעתם, ואולי אף חוויתם, על תפקידן ופעילותן של ועדות ההשמה. רבים לא מודעים לעובדה שההחלטה המתקבלת בועדות אלו, יכולה לזכות אותם בהטבות שונות, בכלל זאת החזרי מס שנתיים. קראו את השורות הבאות בשביל לדעת יותר.

קיזוז הפסדי הוןקיזוז הפסדי הון

משקיעים בניירות ערך וחושבים כיצד למקסם את רווחיכם? חיפשתם כל דרך אפשרית אך יגעתם ולא מצאתם? לשם כך נכתבו השורות הבאות, בהן תוצג לכם דרך מקורית להגדיל את הרווחים שלכם, על ידי שימוש בהפסדים.

הפסדי הון – איך אפשר להשתמש בהם?הפסדי הון – איך אפשר להשתמש בהם?

גם אתם קונים ומוכרים ניירות ערך במקביל לעבודתכם? עושים זאת לשם הכנסה נוספת? הכל טוב ויפה, אך כדאי שתכירו דרכים שונות להגדיל את הרווחים שלכם, או נכון יותר לומר לצמצמם את הוצאותיכם. אחת מאותן דרכים, היא זו המוצגת בשורות הבאות. קראו והשכילו.

ליקויי למידהליקויי למידההמושג לקות למידה מתייחס אל קשת רחבה של הפרעות וקשיים ברכישת מיומנויות לימוד. ילדים המאובחנים עם ליקויי למידה מתקשים לרכוש מיומנויות למידה בסיסיות, הם מתקשים בשילוב בכיתות לימוד רגילות במערכת החינוך. ילד עם ליקויי למידה יגלה פער בין רמת התפקוד האישית שלו לבין רמת התפקוד של שאר בני גילו, 
מס ניירות ערך – אפשר להיפטר ממנו?מס ניירות ערך – אפשר להיפטר ממנו?אם אתם סוחרים בניירות ערך, את ודאי מודעים למיסים הגבוהים שעליכם לשלם על רווחים ודיבידנדים שונים, אשר צומחים לכם מהם. ככלל, לא ניתן אמנם להיפטר לחלוטין מתשלום מיסים אלו, אך בהחלט אפשר לצמצמם. קראו את השורות הבאות להרחבת ידיעתכם בנושא.
ריטליןריטליןהשימוש בריטלין מתקשר באופן ישיר לבעיות קשב וריכוז, הריטלין נמצא מזה מספר שנים במרכז השיח המקצועי בתחום כאשר ישנן דעות חיוביות ודעות שליליות. בין אנשי המקצוע ישנם כאלו הממליצים בחום על שימוש בריטלין מול אחרים אשר מתנגדים בתוקף לשימוש בתרופה ומגדירים את הריטלין סם לכל דבר. 
בעיות קשב וריכוזבעיות קשב וריכוזילדים עם בעיות קשב וריכוז מתמודדים עם אתגרים וקשיים בכל יום, מערכת החינוך יחד עם מסגרות נוספות נרתמת לסייע לילד בהתמודדות היומיומית ובהשתלבות במסגרות החינוך הרגיל או המיוחד. מעטים זוכרים כי גם ההורים מתמודדים עם קשיים אישיים, מתחים וגם מעמסה כלכלית לא פשוטה. הטיפול בילד עם בעיות קשב וריכוז דורש משאבים רבים, משאבים רגשיים, משאבים של זמן וגם משאבים כלכליים.
חינוך מיוחדחינוך מיוחדחוק חינוך מיוחד לילדים בישראל קובע זכאות למסגרות לימוד מיוחדות לילדים בגילאי 3 עד 21 המאובחנים עם לקות משמעותית. החוק מתייחס אל ילדים אשר אינם מסוגלים להשתלב במסגרות חינוך רגילות, ילדים הסובלים ממוגבלות גופנית/נפשית או בעיות התנהגות קשות. מסגרות חינוך מיוחד מופעלות בכל רחבי הארץ מתוך מטרה להעניק מענה מתאים לילדים בקרבת מקום מגוריהם.
אוטיזםאוטיזםאבחנה של אוטיזם מתייחסת למצב התפתחותי נוירולוגי בו ישנם ליקויים ביכולת של האדם לתקשר עם החברה והסביבה, בעיות התנהגות ומספר מצומצם של תחומי עניין אשר חוזרים על עצמם. אוטיזם מופיע בדרגות חומרה משתנות, ישנם מקרים בהם בעזרת הטיפול המתאים ניתן יהיה לאפשר לאדם לנהל אורח חיים עצמאי. נציין כי קיימים גם מקרים בהם יהיה צורך בסיוע וליווי צמוד במשך כל החיים.
החזר מסהחזר מס

החזר מס- האם גם לי מגיע?

הרבה אנשים לא מודעים לכך שבהרבה שלבים בחייהם הם זכאים להחזר מס מהמדינה.
חוסר המודעות נובעת מאי הכרת חוקי המס המסובכים ומפחד מרשויות המס , במאמר זה נראה באילו מצבים ניתן לקבל החזר מס.

טיפים לסוף שנה בנושא מיסוי והחזרי מס השקעות בניירות ערך והחזרי מסטיפים לסוף שנה בנושא מיסוי והחזרי מס השקעות בניירות ערך והחזרי מס

לקראת סוף שנה יש לבחון את מצב תיק ההשקעות השנתי כדי להשקיע בתכנון נכון לתשלום מס מינמלי.

לשם כך ניתן לבקש מהבנק או ממנהל תיק ההשקעות את מצב הרווחים או הפסדים שמומשו כבר מתחילת השנה.

Coi בניית אתרים