החזר מס – אולי גם לכם מגיע?

החוקים והתקנות המסדירות את תחום המיסוי בישראל הם רבים ומסורבלים ביותר. במספר לא מועט של מקרים, לאור חוסר התמצאות האזרח הפשוט בנבכי המערכת, אין הוא מודע לזכאותו להחזרי מס שונים. בשורות הבאות תמצאו מידע רלוונטי ויעיל בעניין.

אם אתם הורים לילדים עם לקויות למידה, יתכן שמגיע לכם החזר מס

רבים מבין ההורים שבינינו, מגדלים ילדים אשר סובלים מבעיות קשב וריכוז שונות, לקויות למידה, היפראקטיביות והפרעות אחרות. מעטים מהם מודעים לזכאותם להחזרי מס בגין עובדה זו, בכפוף כמובן לתנאים מסוימים. אם גם אתם הורים לילד עם לקויות למידה, בררו את זכויותיכם עם הגורמים הנכונים ועימדו עליהם. בכדי לקבל החזר מס במקרה בו עסקינן, על ילדכם להיות כלול במסגרת המתמחה בחינוך מיוחד לילדים מסוגו. תנאי הכרחי זה, אך אינו מספיק. בנוסף, עליכם להוכיח שהימצאותו של ילדכם במוסד כגון דה הינה תוצאת הפנייה של ועדת השמה מיוחדת, אשר בחינת מקרים מסוגו הוא תפקידה. מלבד אישור המעיד על אבחונו הרפואי של הילד כסובל מההפרעות דלעיל, יהיה עליכם להמציא לפקיד השומה גם מסמך המעיד על הפנייתו על ידי הוועדה הרלוונטית, למוסד חינוכי מיוחד. החזר מס שתקבלו באם תמצאו זכאים, יכול להביא לחיסכון של מעל 5000 ₪ בשנה.

כיצד והיכן מבררים על זכאות להחזרי מס?

ובכן בעולם האינטראקטיבי של היום, כל דבר ניתן לברר דרך האינטרנט. תוכלו כמובן לבלות זמן מה ברשת, לחפש, לאתר ולמצוא את המידע הרלוונטי עבורכם. יחד עם זאת, ספק אם זו הדרך היעילה ביותר לשם כך. תחום המיסים רווי במושגים שאינם מובנים לאזרחים פשוטים כמונו, כמו גם בתקנות וחוקים שיש להכיר, למען רכישת היכולת למצות זכויותיכם. אי לכך, מומלץ לפנות לחברות המספקות ייעוץ בנושאים דנן, כגון 'פרלמוטר טמיר ייזום'. האחרונה למשל, מעסיקה רואי חשבון מקצועיים ומומחים, אשר לא זו בלבד שיוכלו לספק לכם את המידע הנחוץ, אלא גם ידעו לעשות זאת בשפה פשוטה ומובנת, ואף ישמחו ללוות אתכם בדרך אל מימוש החזר מס, באם תמצאו זכאים לו.

Coi בניית אתרים