הורים לילדים עם נכויות

אתם הורים לילדים נטולי יכולת (או בעלי נכויות במילים אחרות)? מוציאים כסף רב על הטיפול בהם ועל המכשור הדרוש לשם רווחתם? דעו כי אתם זכאים להטבות שונות ממוסדות המדינה, ביניהן החזרי מס שנתיים. בכדי לדעת עוד בנושא, קראו את השורות הבאות.

מתי יכולים הורים לילדים עם נכויות לקבל החזרי מס?

על פי פקודת מס ההכנסה, הורים אשר ילדם סובל מנכויות שונות המוגדרות בחוק, זכאים לקבל שתי נקודות זיכוי שנתיות ממס הכנסה, אשר משמעותן חיסכון של מעל 5000 שקל בשנה. חלק מנכויות הילד המזכות הורים בהחזר מס כאמור, הן עיוורון, שיתוק (חלקי או מלא) ופיגור שכלי. על אלו להיות מאובחנים על ידי רופא מומחה, בכל אחד מהתחומים להם הם נוגעים – מוגבלות שכלית למשל, יש שתהיה מאובחנת על ידי נוירולוג או רופא מומחה להתפתחות הילד. על הורים לילדים עם נכויות להגיש טפסי בקשה רלוונטיים לפקיד השומה, בליווי כלל המסמכים הדרושים, על מנת שבקשתם תיבחן, ובתקווה תאושר, במס הכנסה. ראוי להדגיש, כי אמנם פקודת מס ההכנסה עוסקת בילדים מתחת לגיל 18 בכל הקשור לענייננו, אך במקרים מסוימים, למשל כאשר אדם נשאר להתגורר בבית הוריו לאחר גיל 18 לאור תלותו הפיזית בהם, ניתן לקבל את ההחזר גם בגין בוגרים בעלי נכויות. ראוי כי הורים לילדים עם נכויות יבצעו בירור מעמיק בנוגע לזכויותיהם, שכן יכולים הם לחסוך כסף אותו ישקיעו בילדיהם.

מומלץ להיוועץ במומחים טרם הגשת הבקשה להחזר מס

פקודת מס ההכנסה, התקנות שהותקנו מכוחה וכלל מערכת המיסוי בישראל מסורבלים ביותר. נדרשת הבנה מעמיקה באלו, כמו גם אינטראקציה שוטפת עם הרשויות, בכדי להבין היכן אתם, כהורים, עומדים בדבר זכאות להחזרי מס. על כן מומלץ לפנות לחברות דוגמת 'פרלמוטר טמיר ייזום'. זו פועלת בתחום ייעוץ המס זה שנים רבות, עובדיה מומחים בכל הקשור לנושא בו עסקינן ויוכלו לספק לכם את כלל המידע הרלוונטי.

אם גם אתם הורים לילדים עם נכויות, פנו אלינו לקבלת הייעוץ המקצועי ביותר והליווי הדרוש, לשם קבל החזר המס המגיע לכם.

Coi בניית אתרים