בעיות קשב וריכוז

בעיות קשב וריכוז

ילדים עם בעיות קשב וריכוז מתמודדים עם אתגרים וקשיים בכל יום, מערכת החינוך יחד עם מסגרות נוספות נרתמת לסייע לילד בהתמודדות היומיומית ובהשתלבות במסגרות החינוך הרגיל או המיוחד. מעטים זוכרים כי גם ההורים מתמודדים עם קשיים אישיים, מתחים וגם מעמסה כלכלית לא פשוטה. הטיפול בילד עם בעיות קשב וריכוז דורש משאבים רבים, משאבים רגשיים, משאבים של זמן וגם משאבים כלכליים.
בעיות קשב וריכוז באות לידי ביטוי בהתנהגות אימפולסיבית, בבעיות התנהגות, בקשיים חברתיים, בפעילות יתר ובקושי משמעותי בהתמודדות עם מסגרות חינוך. ילדים המאובחנים עם adhd נכללים באחת משלוש הקבוצות הבאות : הפרעות קשב וריכוז, הפרעות היפראקטיביות, הפרעה משולבת. כל מקרה של adhd יש לפעול לאבחון מלא בגיל צעיר ככל האפשר, איתור מוקדם הפרעות קשב חיוני למתן טיפול נכון למטרת צמצום הנזקים ומיצוי הפוטנציאל הגלום בילד.


איך להיות הורה לילד עם adhd?

מיד כאשר הילד מאובחן עם adhd יש להעניק מענה ותמיכה למשפחה כולה, הורים רבים קורעים תחת הנטל ומתקשים להתמודד עם הנטל הרגשי והכלכלי. הבשורה הטובה היא שאפשר גם אחרת, אין כל חובה להתמודד לבד עם סיטואציה כה מורכבת. קיימות היום תכניות סיוע ותמיכה להורים לילדים עם בעיות קשב וריכוז, ישנן קבוצות תמיכה וישנם יועצים המעניקים להורים את הכלים המתאימים להתמודדות עם הקשיים האישיים ועם אתגר ההורות.
כדאי לדעת כי הורה לילד עם הפרעות קשב וריכוז זכאי גם להטבות מס ושאר זכויות, הילד יזכה לטיפול טוב יותר כאשר ההורים ממצים את הזכויות שלהם מול הרשויות. ישנה אפשרות לקבלת נקודות מס ושאר הטבות בהתבסס על תוצאות האבחון. על פי סעיף 45 בפקודת מס הכנסה הורה לילד המוגדר כ"נטול יכולת" יוכל לקבל זכאות לשתי נקודות מס שנתיות.

Coi בניית אתרים